Ons dorp heeft een nieuwe naam?

Raadseltje…

Vaak wordt de naam van ons dorp Wirtzfeld verkeerd geschreven. Reden waarom wij onze website onder verschillende domainnamen in het internet hebben geregistreerd: www.wirtfeld.be, www.wirtsfeld.be, www.wirtsveld.be, www.wirtveld.be, www.wirtzveld.be, terwijl www.wirtzfeld.be de enige juiste benaming is.

Dat er nog andere foute schrijfwijzen mogelijk zijn, blijkt uit de volgende foto die wij verleden week hebben gemaakt:

Bij het aanbrengen van wegbewijzering in een naburig dorp werd de naam van ons dorp Wirtzfeld verkeerd geschreven: namelijk Wirtzefeld. De “e” in het midden is er teveel aan.

Hier een foto van deze foutieve bewegwijzering.


Klik op de foto om meer te zien…

Aan jullie de vraag om eens te raden waar deze wegwijzer precies staat/of stond? Een kleine tip van de sluier kunnen wij oplichten indien je op deze foto klikt, dan krijg je een groter situatiebeeld te zien…

Veel plezier bij het raden, benieuwd hoelang het duurt voordat wij het juiste antwoord krijgen.

Hubert

Geplaatst in Snow Mailing.

17 reacties

 1. Hallo Hubert, Het is m.i. aan de Wirtzfelderweg in (CENSUUR) nabij het Worrikencenter.

  Nee, het is niet nabij het Worriken center…

 2. Hallo Hubert,
  Mag ik ook mee raden? het is (CENSUUR). Dat vind ik eigenlijk wel een straffe fout voor een naburig dorp dat ook veel toerisme kent.

  Ria, je hebt het als eerste geraden, maar dat is in feite niet helemaal fair omdat je daar in de buurt woont. Daarom zullen we het nog niet verklappen totdat iemand die niet uit onze streek is er een antwoord op geeft… Laat ze nog maar even door raden. Jammer genoeg hebben we geen prijzen om te schenken…

 3. Op een tiental meter van de (CENSUUR), ben er vrij zeker van! Toch straf, zo’n blunder.
  Paul

  Hetzelfde voor jou Paul: je hebt het als 2de goed geraden, maar als halve inwoner van Wirtzfeld zul je begrijpen dat ik de spanning er nog wat in wil houden….

 4. Hallo Hubert, Als we elkaar eens ergens tegenkomen zullen we er wel eens ene drinken. Met de nadruk op ene want hier in de buurt is drinken bij vele een hobby. Daar zijn al veel vlamingen van geschrokken. Zelfs beroepsmilitairen.

  is genoteerd, Ria… en ik weet precies wat je bedoelt…

 5. Hubert, Ik weet niet of ik nog een keer mag gokken. M.i. is het bij (CENSUUR). Ik heb de foto vergeleken met de foto’s op de website die Jochen voor (CENSUUR) gemaakt heeft. Groet, Bert Bakker

  Korrekt Bart. Je bent de derde die het juist geraden heeft. En slim bedacht. Nu gaat iedereen natuurlijk in ons foto album kijken!

 6. Hubert, Is ’t misschien in de buurt van de kazerne in Elsenborn…? Daar passeer ik althans om aan hotel “Drosson” te geraken en dat lijkt me zo’n kilometer of 5 daar vandaan…

  Nee Steve, daar is het niet… verder denken…

 7. Hallo Hubert, Is’t op het marktplein van (CENSUUR) misschien. Groetjes Mia

  Nog niet helemaal juist Mia, de door jou genoemde Marktplaats die ik hier niet wil publiceren loopt namelijk niet helemaal door tot daar waar het bewuste bord staat… Misschien nog wat preciezer?

 8. heey ….. ff ander onderwerp … ( ps moet vandaag naar nidrum ) dus zal langs wirtzfeld rijden kan ik eens rondkijken dan weet ik het u deze avond te vertellen … maar wat ik wou zeggen is dat ik enkele foto’s van de maandag in mijn gallerij heb gezet kan je er eens na kijke hubert als je wil 😉 lol ooh geen witte kerst he :'( voor kerst dooit de sneeuw en na de kerst komt weer nieuwe … 🙁 het leven is niet eerlijk :'(
  maar ja .. groetjes albert 😉

  Zal ik doen Albert. En het is niet in Wirtzfeld….

 9. Hubert, zonder in het fotoarchief te gaan kijken: ik denk dat het op het rond punt in (CENSUUR) staat. Daar waar de wegen van Bullingen, Malmedy, Elsenborn en Worriken samen komen. Al eender wààr het staat, als het maar op 5 km afstand is een zeer grove blunder! De maker ervan had zich tijd en verf kunnen besparen.

  Mies, het staat niet aan het rond punt… verder blijven raden…

 10. Hallo Hubert & C°, Als fervente bezoekers van de Oostkantons willen wij uiteraard ook een gokje wagen naar de ‘geheimzinnige plek’ van de wegwijzer. Wij herkennen (CENSUUR) en zijn er dus vrij zeker van dat die bewuste wegwijzer naast deze (CENSUUR) gelegen is.
  Vele groetjes vanuit Antwerpen

  Inderdaad, Nancy, je hebt het goed geraden, je schijnt de streek inderdaad goed te kennen. De 4de dus met het korrekte antwoord. We zullen het nog maar even verder geheim houden zodat vanavond nog anderen hun kans ook kunnen wagen… Over interactief internet gesproken…

 11. Vanuit Aalst een antwoord op het zoekertje : borden naast een (CENSUUR) (links, naam (CENSUUR) ontbreekt me ) in (CENSUUR) en op de baan vlak voor de borden heb je links en rechts twee verkoopsruimten van een bekende (CENSUUR) aldaar. En ?
  Tot het volgende spel !!!Jan

  Jan, je bent de vijfde die het goed geraden heeft… maar we verklappen het nog niet, en het liefste natuurlijk antwoorden inclusief de naam van dat etablissement…

 12. Hubert, mag ik nog een gok wagen? Aan de (CENSUUR)? Wel euk zo’n spelleke…helemaal in de ban!
  Groetjes uit Stabroek

  Korrekt! nummer zes die het goed heeft!

 13. Haha, in afwachting aan ’t neuzen in de ‘touristische informatie’ rechts en bij (CENSUUR) zie ik het (CENSUUR) nog net aan de gevel hangen. Nu ben ik er zeker van dat mijn antwoord juist is…
  Succes nog!

 14. hubert …. dat bord staat net buiten het centrum van (CENSUUR) op de grote weg richting wirtzfeld kan dat kloppen ……. anders heb ik er geen idee van :p:d lol overal op 5 km waar ik ben gekomen staat het goed geschreven dus met een klein rekensommetje moet dat ongeveer nog de enige overgebleven plek zijn waar het zou kunnen staan ….? :d lol

  Korrekt Albert, alhoewel je hebt zelf het woordje (CENSUUR) geschreven, dus hoe weet ik nu wat je bedoelde…?

 15. hier een gokje uit roeselare,wij denken (CENSUUR) naast de (CENSUUR) rechtsaf is de weg naar wirtzfeld.wij komen zo ongeveer 3 à 4 keer per jaar naar de hoge venen (en slapen meestal op zimmer frei bij maria theissen ) in de wirtzfelder strasse .dus niet ver van de foto.ook bedankt voor de informatie op je site , indien er ook maar een kleine kans op winterse toestanden is kijken we altijd benieuwd naar je site ,altijd toffe foto’s ,doe zo voort.prettige (witte)feestdagen vanuit het immer grijze west-vlaanderen.

  En hier is nummer ZEVEN die het goed heeft. Toch wel strazf hoe goed jullie allemaal onze streek kennen!

 16. Hallo Hubert,
  Ik heb dikwijls je website bezocht maar nooit de moeite genomen om op iets te reageren. Nu ik die foto met het verkeerd bord zag dacht ik : Dit is het moment! Ogenblikkelijk bij het zien van de foto wist ik het: aan het T kruispunt bij de pub in Bütgenbach. Niet moeilijk voor mij vermits ik de week met kerst, in pension Eifelland (fewo.)logeer;even verderop,en dit reeds voor het 13de jaar op rij! .Vrijdag e.k. ben ik er weer! Om een beetje voeling te houden met de streek van men tweede thuis bekijk ik af en toe je site. Zeker wanneer het heeft gesneeuwd. Iedereen hier in vlaanderen verlangt naar een witte kerst. Wel laat ik even promotie maken voor de oostkantons: ik heb hier al meerdere keren een witte kerst gehad!!! Kun jij me zeggen hoeveel keer sinds 1992?
  groetjes uit Duffel!
  Marc Herremans

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.